Idee sain Tallinna Tehnikakõrgkoolis enne lõputöö koostamise algust, kuna soovisin alustada millegi uuega ja koostada sellel teemal lõputöö. Õpingute perioodil teostasin lisatöödena praktilisi plaatimistöid ning tihtipeale ei olnud ma rahul eelnevalt tehtud ilmetute ja ühevärviliste pinnakatetega. Oluline on, et pinnakatte materjalidest lisaks pinnakattele saaks üha enam siseruumide pindade kujunduslikud elemendid kliendi valitud teemadel ja ideelahendustega.

Tulenevalt eeltoodust tekkis idee lõputöö eesmärgil välja arendada võimalus kasutada tekstiili viimistlusplaadi välimuse kujundamisel, kuna viimistluse tehnoloogia oleks suuresti eristatav muudest veekindlatest viimistlusmaterjalidest rahvusvahelisel turul. Olin ja olen kindel, et tekstiil annab tootele eristatava disaini, sest värve ja mustreid on palju erinevaid, sealjuures on võimalik lisaks kangapoodides olevatele tööstuslikele valikutele kasutada tekstiile ka tellija poolt valitud ja esitatud trükipildiga. Ka erinevate kangaste trükitehnoloogiad muutuvad ajas järjest kvaliteetsemaks ja huvitavamaks(näiteks kangavärvimise käsitöö tehnoloogiad).

Kõige olulisem oli idee teostamise käigus tootele ja tekstiilile saada jäikus ning veekindlus. Ideest sai alguse tootearendus lõputöö raames ning hakkasin seda rohkem siduma ettevõtlusega. Tööde käigus tellisin tootele rahvusvahelise patendi koostamise (WO 2017/182849 A1).

Pärast edukat lõputöö kaitsmist jätkasin õpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis, kus koostasin toote edasiseks arenduseks järgmise lõputöö, mis keskendus selle tootmisesse juurutamisele.

Olin ka üheks, kelle teadustöö „Tekstiiliga dekoreeritav veekindel viimistlusplaat“ tunnistati Tallinna Ettevõtluspäeval teadustöö laureaadiks. Lisaks tunnustati mind üle-eestilisel üliõpilaste teaduslik-tehnilise ühingu Heureka uurimis-ja teadustööde konkursil esimese preemiaga oma töö eest. 

Tänu järjepidevale tootearendusele olen lisaks loonud vannitubadesse erinevate lahendustega dušialused ja kraanikausid ning pidevas arenduses on veel uusi tooteid.